همواره جراحي به عنوان يك راه درمان مهم و گاه تنها راه درمان براي بسياري از بيماريها میباشد ودر گذر زمان به مدد پيشرفت سريع تكنولوژي، متدهاي جراحي نيز تغييرات زيادي پيدا كردند.البته در بيمارستان رضوي سعي شده است به ياري پزشكان متخصص و با تجربه و وجود تجهيزات منحصر به فرد و مدرن بيمارستان، خدمات متنوع و شايسته اي به بیماران ارائه گردد.

جراحی عمومی در بیمارستان رضوی

با وجود همين تجهيزات پيشرفته و پزشكان متبحر بسياري از اين اعمال جراحي فقط در بيمارستان رضوي قابل انجام است. برای نمونه از ابتداي سال تاكنون 5 مورد باي پس معده با لاپاروسكوپ جهت درمان چاقي كشنده در اين مركز به صورت گرفته كه قبلاً قابل انجام نبود.

همچنین علاوه بر اين اعمال جراحي متنوع ديگري نظير هيستركتومي و كله سيستكتومي نيز در اين مركز به كمك لاپاروسكوپ انجام مي گیرد.البته جراحي پروستات(باز و TURP)، برداشتن سنگهاي ادراري به كمك يورتروسكوپ، اعمال جراحي فوق تخصصي نوزادان و كودكان، جراحي هاي پيچيده در بيماران دچار سرطانهاي معده، مري، كليه كولون و ساير قسمتهاي دستگاه گوارش، جراحي هاي فوق تخصصي توراكس، فقسه سينه و ریه، جراحي هاي ستون مهره و سيستم اعصاب مركزي، جراحي هاي اورتوپدي، جراحي هاي زنان و زايمان، جراحي هاي گوش، حلق، بيني و چشم از نمونه هاي ديگر اعمال جراحي قابل انجام در بيمارستان رضوي هستند.

جراحی عمومی در بیمارستان رضوی

بخش مهم دیگری از این جراحیها شامل جراحی زیبایی است که به سبب حضور جمعی از برجسته ترین جراحان پلاستیک، بیماران زیادی را حتی از کشورهای منطقه به بيمارستان رضوي می کشاند.

بيماراني كه پس از جراحي داراي شرايط پرخطر نيستند به بخش جراحي منتقل مي شوند. اين بخش  داراي 25 تخت است وبراي جراحي هاي مختلف نظير جراحي هاي ترميمي و زيبايي و اورتوپدي درنظر گرفته شده است. حضور جمعي از بهترين جراحان كشورمان اين بخش را به يكي از مهمترين بخشهاي بستري بيماران مبدل كرده است.