یکی ازمعروف ترین بازارهای قدیمی مشهد بازار فرش فروش هامیباشد که در میدان بیت المقدس مشهد قرار دارد ومورد توجه وبازدید گردشگران ،مسافران و زائران قرار میگیرد.

راسته بازار فرش فروشها

 

البته این بازار قدیمی پیش از این جزیی از بازار بزرگ مشهد بود که در آن انواع و اقسام مایحتاج زائرین عرضه می‌‌‌گردید ولی به تدریج فروشندگان قالی و قالی‌باف‌ها در این راسته بازار مستقر شدند و امروزه بیشتر حجره‌های این مکان به فروشنگان و پرداخت‌کنندگان انواع قالی اختصاص دارد.

راسته بازار فرش فروشها حجره های فرش فروشی و گاری های حمل فرش یادآور دستهای هنرمند قالی بافان خراسانی و اندیشه و هنر ایرانی میباشد.میتوان از اینجا به یک مجموعه اززیبا ترین مراکز خرید مشهد نام برد.

راسته فرش فروش ها که  در قدیم  از بازارهای  بزرگ مشهد به شمار می‌آمده است،بنایی  سنتی و گنبدی شکل دارد،که باخشت ساخته اند.

راسته بازار فرش فروشها

یاد آور شویم که بازار فرش فروشان مشهد از دیدنی ترین راسته بازارهای مشهد میباشد که مسافران می توانند بهترین سوغات مشهد را در آن خریداری نمایند.

راسته بازار فرش فروشها از بهترین مراکز خرید مشهد است ، که در هر گوشه ازآن فروشندگان و خریدارانی را می بینی که با صدای بلند بر سر قیمت فرش باهم صحبت میکنند و در جای جای بازار هم می توانی گاری های حمل فرش را بنگری که تخته های فرش را حمل می کنند و از این سو به آن سوی بازار میروند این خود که نشان دهنده پویایی این بازارمیباشد.

خراسان رضوی - مشهد -میدان بیت المقدس ، اندرزگو ۱۳