در کشورمان به جز ورزشگاه آزادی که بزرگترین و بهترین استادیوم  ایران است ورزشگاه دیگری وجود ندارد که از نظر ساختار و امکانات به روز بوده باشد.ورزشگاه های دیگر کشور نه چمن مناسبی دارند و نه امکانات کافی و نیاز به ساخته شدن چندین ورزشگاه با استاندارهای بالا و به روز احساس میگردد که اولین و مجهزترین ورزشگاه 30000 نفری است که در شهر مشهد مراحل پایانی ساخت خود را طی می کند و به زودی به بهره برداری میرسد.

ورزشگاه 30هزار نفری امام رضا مشهد

 

طبق گزارشات در همکاری بین شرکت آذران سازه از فعالان در زمینه سازه های صنعتی و شرکت فرانسوی آلمانی الاصل آندرس نوبل که سابقه ی سال ها کار در زمینه سازه های خاص را دارد سقف استادیوم امام رضا طراحی گشت و به مرحله ی اجرا رسیده است. 

سقفی که با سازه ای خاص و مدرن که هزینه ی نهایی ساخت آن نزدیک به ۴۰ میلیارد تومان پیش بینی می شود روح و ظاهر جدیدی به استادیوم امام رضا بخشیده است تا حدی که می تواند در کنار سایر ویژگی ها این استادیوم را به یکی از استادیوم های مطرح در خاورمیانه تبدیل می کند.

همچنین ورزشگاه 30هزار نفری امام رضا مشهد که مدرنترین ورزشگاه ایران به حساب می آید در حال نصب سقف است و ورزشگاهی که تا کنون برای ساخت آن 70 میلیارد هزینه شده و پیش بینی می شود برای افتتاح نیاز به بودجه ی به همین مقداردارد.

طبق اطلاعات صندلی های ورزشگاه توسط یک شرکت اسپانیای نصب میشود وچمن طبیعی و پیست تارتان در دست یک شرکت المانی می باشد.( این شرکت هم نیز با چندین ورزشگاه بزرگ المان قرارداد دارد.)

14 سالن در زیر سکوی های ورزشگاه اماده بهره برداری می باشد.  

14 سالن استاندارد ورزشی مجزا در زیر استادیوم طراحی، ساخت و آماده بهره‌برداری است.

ورزشگاه 30هزار نفری امام رضا مشهد

یک کلینیک شبانه روزی و دائمی در مجموعه وجود خواهد داشت و 2 سالن بدنسازی مجهز نیز مختص بانوان و آقایان تجهیز شده است.

لازم به ذکر است بدانید که این استادیوم درجه A آسیا را دارا میباشد که پیش از این فقط مجموعه آزادی در ایران دارای درجه A بوده است. پارکینگ طبقاتی با ظرفیت 5 هزار خودرو در 6 طبقه در حال آماده‌سازی است.