در دامنه بلندترین قله استان خراسان با ارتفاع ۳۳۱۰ متر،پیس اسکی بزرگی بنا شده است که به پیست اسکی شیر آباد معروف میباشد.البته لازم به ذکر است که این پیست اسکی ، اولین و تنها پیست اسکی شرق کشورمیباشد که در ۱۳۹۱ افتتاح شد.

پیست اسکی شیرآباد در مشهد

 

به دلیل ارتفاع زیاد کوه و جایگاه پیست در بیشتر ماه‌های سال پر از برف است.پیست اسکی شیر آباد دارای مساحت ۵۰ هکتاری بوده ودارای فضایی مناسبی برای یک تفریح سالم میباشد وموجب شده تا اسکی به نوعی یکی از تفریحات مشهد به شمار رود.

اگر به این پیست برای تفریح بروید میتوانید از تله اسکی که در حال حاضر به طول ۹۰۰ متربوده وبازدید کنندگان و علاقه مندان را تا ارتفاعات بالا خواهدبرد وازطرفی ورزشکارن و دوستاران طبیعت علاوه بر استفاده از مناظرزیبای این پیست می‌توانند با طی کردن مسیر هزار و ۲۰۰ متری در برگشت ،لذت یک اسکی مطمئن و مفرح را تجربه نمایند.

پیست اسکی شیرآباد در مشهد

این پیست به امکانات رفاهی و تجهیزات ایمنینیز محهز میباشد و به همین منظور ساختمان سه طبقه‌ای برای استقرار امکانات و تجهیزات لازم وهمچنین راه‌اندازی یک رستوران و کافی شاپ و چندین سوئیت برای اقامت علاقه‌مندان در این محل در نظر گرفته اند.

لازم است برای رفتن به این مکان تفریحی کمی مسافت قاب توجهی را سپری کنید به طوریکه از پیست اسکی شیرباد تا روستای دولت‌آباد ۱۸ کیلومتر و از دولت‌آباد تا مشهد حدود ۲۰ کیلومتر فاصله است که باید بدانید که مسیر دولت‌آباد تا پیست راه کوهستانی میباشد.